Зародження дизайну інтер’єру

Зародження дизайну інтер’єру

У попередній статті, ми міркували з вами, про те, що таке дизайн інтер’єру, і його передісторію. Не стану повторюватися, але почати сьогоднішню статтю, бажано саме з того, яка основна задача дизайнера. І так як дизайн втілює в себе повну проекцію таких виразів як, краса, натхнення, затишок, гармонія, естетика, комфорт, і багато інших, співзвучні цим, і тісно переплітаються з ними, слід підходити до створення дизайну інтер’єру, з засновник ної підготовкою. Ідеальний дизайн інтер’єру, не може з’явитися раптом, і з нічого …

А з чого-ж з’являється дизайн інтер’єру?

З розумінням того факту, що більшість, основна частина дизайн-проектів виконується на замовлення, тобто для конкретного замовника. Дизайнер просто зобов’язаний розуміти бажання і життєві пріоритети свого замовника, а часто і членів його сім’ї. І це не залежно від того, забажають клієнти самі поінформувати дизайнера про свої бажання, або виникне необхідність отримати цю інформацію, в безпосередньому спілкуванні. Більш того, часто це необхідно робити дуже коректно, дипломатично і професійно.

Не просто ідеальний дизайн, а оптимальний варіант в кожному випадку!

Як ми вже з’ясували, і думаю при виготовленні дизайн-проекту на замовлення, це не підлягає оскарженню, інтереси і бажання замовника, це основний закон. І скільки б ми не вносили поправок і уточнень до цього закону, він все одно залишиться основним! Але при всьому цьому, ми як професіонали своєї справи, так-же зобов’язані не допустити повної асиметрії побажань нашого клієнта і правил дизайн-проектування. І це досить складне завдання! Ми повинні точно оцінювати свої можливості, враховуючи отримане техзавдання і можливості приміщень, і при всьому цьому, знайти певну, і в кожному з проектів єдину, оптимальну концепцію дизайну. Яка буде подобатися і нам, дизайнерам, і нашим клієнтам.

Зародження проекту дизайну інтер’єру, це як схід Сонця!

Перші ідеї, та запити, що з’являються при зародженні дизайну, можна порівняти з першими променями Сонця, що сходить! Небо починає світлішати, більш чітко проглядається

лінія горизонту, і перші промені Сонця, ще не яскраво виражені і не такі сяючі як після  сходу нашого світила, але вже ковзають по небу, це як наші думки і ідеї … Це і є початок. І якщо провести порівняння далі, до повного сходу, і до підняття в зеніті, то процес дизайн-проектування дуже схожий, і в послідовності і в яскравості обрисів, і в барвистості. І чим більше набирає обертів спілкування в плані конкретизації основної ідеї, тим ясніше і чіткіше воно відбивається на розробці дизайн-проектної документації.

Визначення основної концепції дизайну, це важливо!

З огляду на побажання нашого клієнта, і технічні можливості даного простору, ми зобов’язані пропустити всю інформацію крізь призму своєї уяви, досвіду і натхнення! І визначити основний напрям руху, яке просто зобов’язане співпадати з побажаннями замовника, або в крайньому разі не дискредитувати їх, і природно укладатися в образ, створений нашою уявою! Саме основна концепція, буде служити тим стрижнем, на якому згодом, ми розташуємо все таким чином, що з простого стержня, він перетвориться в Новорічну ялинку. З пухнастими гілками, і казково красивими іграшками та прикрасами. Це звичайно алегорично, але від початку і до повного завершення, розробка дизайн-проекту, буде будується саме на основній концепції.

Багато думати про дизайн, це і цікаво і правильно.

Для створення неповторного і досконалого дизайну, не може бути занадто багато думок, розмов і ідей. І не варто відмовлятися від можливості не тільки досягти кінцевого результату, створити дизайн-проект, а в повній мене насолодиться і самим процесом створення! Це-ж так захоплююче і цікаво, мріяти, фантазувати, експериментувати і міркувати, в пошуку того, єдиного і неповторним інтер’єру, якого ви бажаєте. В якому пройдуть одні з найкращих років вашого життя! Ну хіба це не прекрасно! Мрії-це прекрасно!