Дизайн інтер’єру – що це таке?

Дизайн інтер’єру – що це таке?

Добрий день дорогі читачі! Пропоную присвятити сьогоднішню статтю міркувань на тему,  що таке дизайн інтер’єру. Багато хто скаже, що міркувати особливо нема про що. Дизайн, він і є дизайн, і все, все про нього знають … А що знаєте саме ви? Чи знаєте ви, що кілька сотень  років тому, не було ні слова дизайн, ні назви професії дизайнер, ні будь-яких варіацій на подібну тему. Але при всьому цьому, за часів відсутності дизайнерів інтер’єру і всього іншого,  люди не жили без краси та естетики. А уважно розглядаючи пам’ятники древнього зодчества, ми можемо судити, що інтер’єри в них, ні трохи не поступаються по красі, стилістиці, натхненню  і іншим Кретер краси, нашим сьогоднішнім розробкам дизайну інтер’єру. А якщо врахувати, що в ті часи, знань і досвіду було набагато менше ніж в наші дні, то з повною впевненістю можна сказати, що інтер’єри минулого просто унікальні !!!

Так якщо не дизайнери – то хто тоді?

Ви скажете, що і про це, так-же не варто міркувати, все і так знають, що це були древні архітектори, або як їх називали в минулому, зодчі. Це саме вони, не тільки проектували будівлі в цілому, враховуючи всю інженерну та архітектурну складність, а ще й не забуваючи про внутрішній  інтер’єрі кожного квадратного метра площі. Це саме вони, в одній особі, включали в себе  кілька спеціальностей сьогоднішнього дня, вони були і геодезисти, і архітекторами, і інженерами, і дизайнерами, а часто володіли знаннями ще багато про що і різне. Це були великі люди!

Які створили для людства такий спадок, яким ми будемо пишається ще дуже і дуже долго.Можно нескінченно перераховувати їх творіння, яких на земній кулі кілька  десятків тисяч, а можна коротко і доступно, підкреслити, що деякі з семи чудес світу, рукотворні. Створені саме зодчими!

А якщо не дизайн – то що це?

І навіть на це питання, ви легко знайдете відповідь! Скажіть, що це і був дизайн інтер’єру, тільки йому не давали власної назви. А включали в архітектуру і натякали на внутрішнє оздоблення  приміщень, або розпливчасто називали обстановкою кімнат, від слова – обставити. Так як основні  площині приміщень: Стеля, стіни і підлогу, були вже готові в контексті архітектури, оставолось вишукано обставити! І це вдавалося зодчим тих часів, не гірше, ніж та все попереднє.

Але найцікавіше і загадкове, це ті факти, коли господар своїх палат білокам’яних, або куполів позолочених, не дивлячись на рекомендації зодчого, займався обстановкою приміщень  на свій розсуд, ці приміщення не стемніє в темряві несмаку і невігластва. А чому?

Та тому, що зодчий вклав в майбутню королівську опочевальню вже стільки свого праці та творчого натхнення, що яку ліжко туди не встанови – а спальня все одно залишиться спальнею. І не тільки спальнею, а королівської спальнею. Як і всі інші приміщення захоплюють наш погляд вже багато століть, і надихаючі нас на створення чогось такого-ж шедеврального!

Дизайнер і дизайн інтер’єру – це …

І як здається, немає нічого загадкового і дивного в походженні нових слів і нових професій.  Дизайнер, це дизайнер, а дизайн інтер’єру, це те, чим він займається. Так навіщо-ж ми міркували про все це? А ось в цьому і криється головне питання! Виходячи з того, що дизайнер, це обдарований людина, з багатою уявою і необхідними знаннями, а дизайн інтер’єру, це красива організація внутрішнього простору, стильна і естетична, зачаровує і неповторна,  то скажіть мені чому, при такій вузькій спеціалізації, в порівнянні з завданнями древніх зодчих, багато дизайнерів не можуть впоратися з поставленим завданням. Чому вони не намагаються перевершити своїх предки в цьому мистецтві? Я не кажу про всіх … Але мене дивує більшість.

Чи не тому, що ми втрачаємо культуру краси і естетіткі. А недбайливі дизайнери, приховують свою погану роботу, а творчістю це взагалі не назвеш, за красивими фразами, і багатозначними   жестами. Пояснюючи свою несмак, вимогою нового часу. Називаючи стилізацію Лофт, однією з останніх тенденцій моди … Подумайте на цим, і ви все зрозумієте !!!